RSS

Gustav Adolfi Gümnaasiumis

21 sept.

Meie teine külastus toimus 19. septembril Gustav Adolfi Gümnaasiumisse. Selle ajaloolise maja 1084 õpilase ja 69 õpetajaga koolis on haridustehnoloogiks Ingrid Maadvere.

Kokkusaamine sai avalöögi kooli peaukse ees õues kus Ingrid andis väikese ajaloolise ülevaate oma koolist. Hoone vanemad osad on 13. saj. Koolile kuulub 3 maja. Ühes neist on ajaloomuuseum, mida saavad külastada ka linnaelanikud ja teisedki huvilised.

Mis jäi sõelale?
Kõige muljetavaldavam oli kindlasti kooli varustatus IKT vahenditega. Üldse on kool varustatud mitmete oluliste elektrooniliste vahenditega. Näiteks on igal õpilasel koolikaart, mis võimaldab tal kooli ja garderoobi sisse pääseda, sööklas oma lõunasöögi eest maksta, ka ühistranspordis oma sõitu aktiveerida.

Fuajees olev nutiekraan. See on elektrooniline, seinal olev puutetundlik “TV ekraan”, millel puudutades saab õpilane vaadata tunniplaani, koolielu kalendrit ja leida veel mitmeid vajalikke teavitusi.

Koolis töötab Infojuht, IT-tugi ja haridustehnoloog. Haridustehnoloog on osalise koormusega.

Koolis on 2 arvutiklassi, mis on varustatud viimase parima tehnikaga. Arvutites on Windows op süsteem. Ühe klassi jagu on renditud I-Pad`e. Mure tahvelarvutitega: mida väiksem seade, seda raskem on selle allesolemist jälgida.
Üks miinus: võrguühendus on vilets, Wifi võrk on nõrk.

Kool läks üle Google Apps for Education süsteemile, mis võimaldab kasutada G-Mail e-posti, kalendrit, dokumente jne. On loodud arvutiklassi kasutamise tunniplaanid, õpilaste e-posti aadressid, mis on õpilasele kui tööpostkast.

Ingridi soovitus: uue asja tutvustamiseks teha eeltööd. Koostada juhend ja ka videojuhend. Siis viia läbi ühiskoolitus.

 

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; 21. sept. 2014 toll Külastused

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: