RSS

Kodutöö 5: LÕPUTÖÖ

11 dets.

Valisin oma lõputööks e-kursuse loomise Koolielu portaali.
Koolituse nimeks sai “Fototöötlus veebis”. Idee tuli õpetajatelt endilt kui me novembri kuu alguses, ühel lasteaiasisesel koolituspäeval, õppisime blogisse postitusi tegema. Kuna õpetajad peale seda koolitust avaldasid soovi õppida fotosid töötlema ja fotoesitlusi tegema, siis sellest soovist alates sai e-koolituse loomine reaalseks. Kuna fototöötlus on vajalik ka meie ühise blogi jaoks, siis sellel samal nädalal alustasingi e-koolituskava koostamisega Koolielu portaali. Muutsin vaid varem loodud kogukonna nime. Koolituse avalehele pääsete SIIT.

E-koolituse põhisisuks on erinevate veebis olevate fotoprogrammidega tutvumine, fotode töötlemine, kollaažide tegemine ja fotode ettevalmistamine blogisse panemiseks. Loomulikult ka pildistamine, fotode fotoaparaadist või nutiseadmest arvutisse laadimine ja tutvumine Picasa fotoalbumist töötlemiseks vajalike piltide allalaadimisega. Õppida tuleb ka Koolielu kogukonnas kirjutamist ning failide üleslaadimist.

Teemad jagunevad töötubadeks. Igas töötoas on 1-2 teemat, millega tutvutakse. Iga teema läbimiseks sooritavad õpetajad 1-3 ülesannet. Ühe töötoa kestus on ajaliselt 1-2 nädalat. Siis tuleb uus töötuba uute teemade ja ülesannetega.
Valisin välja esialgu fotoprogrammid: http://www.picmonkey.com/ ja http://ipiccy.com/. Kuid enne fotoprogramme tegelevad õpetajad pildistamisega, fotode arvutisse laadimisega, Picasa fotoalbumiga ja kirjutamisega kogukonna kommentaaridesse.

Kuna õpetajatel pole mitte kellelgi Koolielus kasutajakontot, siis väga paljude sammude tegemiseks oli vaja kõige lihtsamaid juhendeid. Enne e-koolitust on ülesanne juhendi abil luua Koolielus endale kasutajakonto. Püüdsin neid juhendeid siis koostada.

 1. Koolielu portaalis kasutajaks registreerimine juhend 
 2. Koolielu portaalis profiili kujundamine juhend
 3. Kogukonna blogisse/ajaveebi postitamine juhend
 4. Kogukonna failidesse postitamine juhend
 5. Picasa pildialbumist foto allalaadimine juhend
 6. Veebipõhine fototöötlusprogramm iPicci juhend

 

 
1 Kommentaar

Kirjutas &emdash; 11. dets. 2014 toll Külastused

 

One response to “Kodutöö 5: LÕPUTÖÖ

 1. heldiaia

  12. dets. 2014 at 12:12

  Piltide töötlemine on väga populaarne ja vajalik. Koolielu keskkonda olen ise kasutanud ainult õppematerjalide otsimisel. Nüüd saan tutvuda ka teiste võimalustega. Aitäh, et mõtled ka teiste peale.

  Meeldib

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: